Kredyt z dopłatą rządową

Spełnij swoje marzenie o własnym mieszkaniu lub domu z dopłatą ze strony rządu

Kredyt hipoteczny z dopłatą rządową

Nabycie pierwszej nieruchomości to często niełatwe przedsięwzięcie, zwłaszcza dla młodych ludzi. Biorąc pod uwagę wzrost cen mieszkań oraz coraz wyższe oprocentowanie kredytów, wiele osób może uznać te marzenia za trudne do osiągnięcia. W związku z tym rząd stworzył program wspierający finansowanie kredytów mieszkaniowych.

Zainteresowany?

Zostaw namiar – oddzwonimy!

Kto może dostać Bezpieczny Kredyt 2%?

Kredyt będzie dostępny dla osób nieprzekraczających 45. roku życia, które dotychczas nie posiadały ani nie były właścicielami mieszkania, domu, ani spółdzielczego prawa do lokalu czy domu. Jeśli chodzi o małżeństwa lub rodziców mających przynajmniej jedno wspólne dziecko, warunek wiekowy musi być spełniony przez co najmniej jedną z tych osób.

Wysokość kredytu

Najwyższa suma kredytu, jaką może zdobyć jednostkowy kredytobiorca, to 500 tys. zł. Jeżeli chodzi o małżeństwa czy rodziców z dziećmi, maksymalna wartość kredytu wynosi 600 tys. zł. Możliwe jest uzyskanie finansowania na nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego. W ramach programu nie ma ustalonego limitu cenowego za 1 m² mieszkania.

Dopłata

Wsparcie do rat kredytu mieszkaniowego polega na pokryciu różnicy między stałym oprocentowaniem ustalonym na podstawie średniego oprocentowania kredytów ze stałą stopą procentową w bankach udzielających kredytów, a oprocentowaniem kredytu wynoszącym 2%. Dodatkowe środki będą wypłacane przez okres 10 lat.

Wysokość rat kredytu – przykłady:

Małżeństwo z jednym dzieckiem zaciągnęło 30-letni kredyt na kwotę 550 tys. zł. Oprocentowanie ze stałą stopą wynosi 8,46%. Aby ustalić dopłatę, oprocentowanie jest obniżane o 10% (uwzględniając marżę), co daje 7,61%.

Przez 10 lat dopłata z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego zmniejszy ratę. Raty kapitałowo-odsetkowe będą w tym okresie spadać, co będzie wpływać na wysokość raty i dopłaty. Dla pierwszej raty różnica wynosi niemal 2,6 tys. zł. Rata bez dopłaty to około 5,4 tys. zł, natomiast z dopłatą wynosi około 2,8 tys. zł.

Po upływie 10 lat kredytobiorca będzie spłacał kredyt w formie stałej raty kapitałowo-odsetkowej (przejście na tzw. annuitet). Przy niezmienionym oprocentowaniu, wyniesie ona miesięcznie 3 172,74 zł. Ta kwota może być niższa, na przykład z powodu nadpłaty kredytu lub niższych stóp procentowych.

W porównaniu do tego, spłata kredytu w formie równych rat kapitałowo-odsetkowych (annuitet na cały okres – 30 lat) bez dopłaty wyniosłaby 4 213,44 zł.